برش لیزری لوله و پروفیل

برش لیزری لوله و پروفیل

لوله و پروفیل با انواع ابعاد و طرح ها، کاربرد فراوانی در تأسیسات ساختمانی و صنایع پتروشیمی دارند. در گذشته لوله و پروفیل را با ابزار سنتی دستی مانند اره یا هواگاز برش می دادند. اما امروزه برش لیزری لوله و پروفیل جایگاه منحصر به فردی در صنعت بدست آورده است. دقت و سرعت در این روش بسیار بیشتر از روشهای سنتی بوده، به گونه ای که لوله بدون ایجاد پلیسه اضافی بریده می شود.

دقت بالای ابعاد و شکل برش در فرآیند برش لیزری لوله و پروفیل و همچنین لبه های عاری از سوراخ و عدم نیاز به ماشین کاری مجدد، این روش را مقرون به صرفه ساخته است.

برش لیزر لوله و پروفیل یکی از خدمات شرکت سروسازه لیزر است که با دقت و کیفیت بسیار بالا و مدت زمان و هزینه کم اجرا می گردد. این شرکت با استفاده از به روز ترین دستگاه ها با قابلیت کنترل تابش و تقویت اشعه لیزر، می تواند برش هایی با کیفیت در انواع طرح های پیچیده اجرا نماید.

برش لیزری لوله
برش لیزری لوله

نحوه کار دستگاه های برش لیزری لوله و پروفیل

درکل دستگاه های لیزر فلزات کار را برای صنایع مختلف بسیار آسان کرده اند. عملکرد این دستگاه ها به ابن شکل است که اسئه و گرما را به صورت نقطه ای به سطح می تاباند و با گرم کردن سطح باعث ذوب آن نقطه می شود. این دستگاه ها دارای جدیدترین تکنولوژی است و به صورت خودکار و اتومات طرح مورد نظر را برش می زند. مهم نیست طرح چقدر ساده و یا پیچیده باشد، این دستگاه طرح را با بالاترین کیفیت برش می زند.

فرآیند برش لیزری لوله و پروفیل

لیزر منبع تابش پرتو الکترومغناطیسی است که نور را در یک پرتو تقریبا موازی منتشر می کند. شدت پرتو به حدی زیاد است که مواد را ذوب کرده و بخار می نماید، به طوری که برش های بسیار باریک و دقیقی حاصل می شوند. گاز های کمکی اکسیژن و یا نیتروژن، این مواد مذاب را از نقطه برش دور می نمایند. دستگاه های برش لیزری لوله و پروفیل مجهز به برنامه های کنترل شده توسط کامپیوتر هستند که نحوه و محل اتصال رابط با مواد را تعیین می کنند.

دستگاه برش لیزری لوله و پروفیل، روتاری ست شده با دستگاه دارد تا بتواند انواع اشکال هندسی را بدون هیچ محدودیتی روی لوله برش بزند. این دستگاه قادر است برش های صاف و زاویه دار را با ظرافت و زیبایی خاصی روی لوله ایجاد نماید.

شرکت سروسازه لیزر در فرآیند برش لیزری لوله و پروفیل توان دستگاه، گاز برش و پارامتر های برش لوله و پروفیل را بر مبنای جنس قطعه و ضخامت آن تعیین می کند تا برش هایی عاری از هر نوع عیب ایجاد نماید.

نمونه برش لیزری لوله و پروفیل
نمونه برش لیزری لوله و پروفیل

از برش لیزری لوله و پروفیل در چه صنایعی استفاده می شود؟

برش لیزری در صنایع مختلف کاربرد دارد که در زیر به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم.

  • استفاده از برش لیزری لوله و پروفیل در صنعت ساختمان سازی

در صنعت ساختمان نیاز به لوله، پروفیل و انواع فلزات بسیار زیاد است. به عنوان مثال براس ساخت نرده، پله، درب، پنجره، اسکلت ساختمان و …

  • صنعت پتروشیمی و نیروگاه ها
  • صنعت خودرو سازی

برای برش تمامی قطعات خودر مانند در، قطعات داخلی، کاپوت و …

 

مزایای برش لیزری لوله و پروفیل

شرکت سروسازه لیزر با بهره گیری از دستگاه های پیشرفته و مهندسین با تجربه توانسته است در زمینه برش لیزری لوله و پروفیل، مزایای زیر را ارائه نماید:
• سرعت و دقت بالای برش
• تعداد بالای برش های دقیق در لوله و پروفیل
• عدم نیاز به ماشین کاری مجدد
• امکان برش طرح های پیچیده
• اقتصادی بودن روش برش لیزری لوله و پروفیل به دلیل اینکه از دستگاه های خودکار و مواد مصرفی ارزان و در دسترس استفاده می نماید.
• ظرافت برش در لبه ها و عدم وجود ناصافی در لبه
• محدود بودن خطر تغییر شکل مواد به دلیل منطقه کوچک تحت تأثیر حرارت
• عدم ایجاد گاز مضر در فرآیند برش لیزری لوله و پروفیل

نکات مهم در برش لیزری لوله و پروفیل

برش لیزری پروفیل
برش لیزری پروفیل

زاویه کونیک: این زاویه نشانگر تغییر قطر سوراخ در ضخامت برش است.

تولید پلیسه: کیفیت نهایی برش لیزری لوله رابطه معکوسی با میزان تولید پلیسه در طی فرآیند دارد. هرچه پلیسه تولید شده کمتر باشد، نیاز به ماشین کاری بعدی روی لوله برش داده شده کمتر و در نتیجه هزینه برش نیز کمتر خواهد بود.

کرف: این پارامتر نشان گر کوچکترین شعاع قابل برش بسته به ضخامت ورق است که در طراحی مورد نظر می باشد.
سرعت برش: قابلیت دستگاه و توان لیزر مشخص کننده سرعت برش هستند و رابطه مستقیمی با یکدیگر دارند.

میزان صاف بودن سطح: عدم اکسید شدن لبه برش و تلفیق تکنولوژی های مختلف و دقت در تنظیم فاکتورهایی مانند گاز کمکی، فشار آن، سرعت برش و توان اشعه لیزر، تعیین کننده میزان صاف بودن سطح هستند.

هزینه برش: هزینه برش لیزری لوله و پروفیل بر اساس متراژ برش و نوع دستگاه انتخابی برآورد می گردد.

شرکت سرو سازه لیزر با توجه به تمام نکات ذکر شده، توانسته است در طی سالها، تجربه بی نظیر خود در زمینه برش لیزری لوله و پروفیل را به مشتریان عزیز ارائه دهد. این شرکت قادر است انواع طرح های پیچیده برش را بروی انواع ورق شما و با ضخامت های مختلف پیاده نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و مشاوره با کارشناسان با تجربه شرکت سروسازه لیزر، با ما تماس بگیرید.

 

فهرست
×

سلام.

جهت برقراری ارتباط می توانید با شماره تلفن 02166155094 تماس حاصل فرمایید.

یا بر روی پشتیبانی کلیک فرمایید.

×