برش cnc

برش لیزری ورق آلومینیوم

برش لیزری ورق آلومینیوم یکی از کاربردی ترین برش ها در ساخت متریال های صنعتی است. زیرا آلومینیوم یه فلز بسیار منعطف، سبک، براق و بسیار رساناست. درنتیجه کاربرد فراوانی در صنعت ساختمان سازی، خودرو، هوافضا و صنایع دریایی دارد.

با وجود کاربرد فراوان آلومینیوم، برش آن دشواری های بسیاری دارد. اما سروسازه یکی از قدیمی ترین شرکت ها در زمینه برش لیزری انواع ورق آهن، آلومینیوم، لوله و پروفیل و خم کاری فلزات است. این شرکت توانسته است با بهره گیری از تجربه و دانش بالای خود در زمینه برش لیزری ورق فلزات و همچنین به روز ترین دستگاه های دنیا، کیفیت بسیار خوبی در برش ورق آلومینیوم ارائه دهد.

برش لیزری ورق آلومینیوم
برش لیزری ورق آلومینیوم

مزایا و معایب برش لیزری ورق آلومینیوم

همانطور که می دانید ورق آلومینیوم یکی از فلز های بسیار رسانا، با انعطلاف پذیری بالا، سبک و براق است. از اینرو ورق آلومینیوم به دلیل ساختار و خواصی که دارد، یکی از فلزاتی است که برش لیزری آن نسبت به سایر فلزات بسیار سخت تر است و مشکلات فراوانی بوجود می آورد.

ابتدایی ترین مشکل، براق بودن این فلز است که باعث می شود پرتو لیزر منعکس شده و به دستگاه برش لیزری آسیب برساند. اما در دستگاه های جدید با وجود سنسور این مشکل به طور کامل برطرف شده است. شرکت سروسازه لیزر نیز با به کارگیری جدیدترین دستگاه های برش لیزری فلزات، توانسته است به راحتی بر این مشکل غلبه کرده و کیفیت بالایی در برش ورق آلومینیوم بوجود آورد.

مشکل دیگر در برش لیزری ورق آلومینیوم این است که رسانش بالای آلومینیوم، داغ کردن نقطه ای ورق را بسیار دشوار می کند. گرما دادن به این ورق باعث پخش شدن سریع حرارت در سطح آن می گردد، که این عامل ممکن است باعث تغییر شکل ورق فلزی شود.

همچنین لازم به ذکر است که برش ساختار های مولکولی جامد و پایدار، راحت تر از ساختارهای منعطف است. از آنجا که ساختار مولکولی آلومینیوم قابل انعطاف تر می باشد، پرتو لیزر در سوراخ کردن آن و ایجاد برش های تمیز به همان اندازه آسان نخواهد بود.

همه این دلایل برش ورق آلومینیوم با لیزر را دشوار می سازند. اما وجود مشکلات در برش ورق آلومینیوم به این معنی نیست که نتوان آن را انجام داد. در طول سالها، شرکت سرو سازه لیزر توانایی برش آلومینیوم خود را به طور دقیق پیش برده و این فرایند را به یک فرآیند آسان و مؤثر تبدیل کرده است.

ساخت المان دکوراتیو با برش لیزری ورق آلومینیوم
ساخت المان دکوراتیو با برش لیزری ورق آلومینیوم

نحوه برش ورق آلومینیوم

باوجود خواص فیزیکی فلز آلومینیوم، می توان این ورق را با دستگاه های برش لیزر CO2 و یا دستگاه فایبر برش داد. در این دستگاه ها پرتو های لیزر سرعت بالایی دارند و می توانند آلیاژ های مختلف آلومینیوم را برش دهند.

یکی از روش های برش ورق آلومینیوم استفاده از سربرش فلزی است که در دستگاه برش CO2 به کار می رود. مجموعه سر برش فلزی دارای یک پنجره محافظ برای انعکاس جرقه و یک دستگیره فوکوس متغیر/قابل تنظیم است. این قطعات برش ورق آلومینیوم را بسیار مؤثرتر می کنند. با استفاده از سر برش فلزی، نیاز به پیدا کردن موقعیت فوکوس مناسب و تنظیم ارتفاع مناسب نخواهیم داشت.

برای برش لیزری فلزات و بخصوص ورق آلومینیوم می توان هم از گاز اکسیژن و هم از گاز نیتروژن استفاده کرد. اما نکته ای که وجود دارد این است که برش لیزری ورق آلومینیوم با گاز نیتروژن دارای کیفیت بسیار بالاتری نسبت به گاز اکسیژن است.

پس حتما هنگام سفارش خود به این نکته توجه داشته باشید. البته این مورد رو هم باید ذکر کنیم که هزینه برش لیزری با نیتروژن بالاتر از برش لیزری آن با اکسیژن است و به همین خاطر خیلی از شرکت ها از این گاز استفاده نمی کنند.

ما در سروسازه آماده همکاری با شما عزیزان برای انواع خدمات برش لیزری با بالاترین کیفیت هستیم.

Some text
برش لیزری آلومینیوم
برش لیزری آلومینیوم

ایجاد لبه با کیفیت در ورق آلومینیوم

به منظور دستیابی به لبه برش تمیز در فرآیند برش ورق آلومینیوم، باید بر دو چیز تمرکز کرد: فشار قوی پرتو و کمک گرفتن از گاز. این دو عامل به طور مؤثری هرگونه ماده مذاب را به سرعت خارج کرده و از ایجاد لبه ناهموار جلوگیری می کنند. هرچه آلومینیوم سریعتر برش داده شود، لبه آن نرم تر می گردد. به همین دلیل است که در فرآیند برش ورق آلومینیوم، لیزرهای با توان بالاتر عملکرد بهتری خواهند داشت.

سرعت نیز عامل مهم دیگری در بدست آوردن برش با کیفیت می باشد. اگر در فرآیند برش لیزری ورق آلومینیوم، ورق با سرعت مناسب حرکت کند، می توان خطوط تمیز تر و دقیق تری دریافت نمود.

تفاوت برش لیزری ورق آلومینیوم با سایر فلزات

هرکدام از انواع فلزات دارای خواص، ویژگی ها، مزایا و معایبی هستند که آن ها را برای صنایع و کاربری های مختلف مناسب می کند.

از آنجا که آلومینیوم فلزی بسیار زیبا اما بسیار نرم و انعطاف پذیر است، این ویژگی ها برش لیزری آن را نسبت به سایر فلزات دشوارتر می کند.

لیزر ورق آلومینیوم
لیزر ورق آلومینیوم

نکات ایمنی در فرآیند برش لیزری آلومینیوم

برش لیزری برای برش ورق آلومینیوم یک روش ایده آل است. اما وقتی آلومینیوم را با لیزر برش می دهید، باید بدانید که برای حفظ کیفیت آلومینیوم در بالاترین استاندارد، نیاز به رعایت نکات ویژه و استفاده از تجهیزات مناسب است.

• استفاده نادرست از فشار و فاصله مناسب گاز می تواند برش لیزری ورق آلومینیوم را به خطر بیاندازد.

• اگر آلومینیوم به نقطه تنش حرارتی برسد، ممکن است در ساختار آن تغییراتی رخ دهد که مطلوب نیست و برش تمیز و دقیقی بوجود نمی آید. لیزر دماهای بالایی ایجاد می کند که می تواند لبه های آلومینیوم را تغییر دهد. بنابراین ممکن است نیاز به عملیات حرارتی بیشتری باشد.

• بهترین ضخامت ورق آلومینیوم برای برش با دستگاه برش لیزری، بین 0.12 تا 4 میلیمتر است. یکی از عوامل محدود کننده ضخامت، هدایت حرارتی فلز آلومینیوم می باشد.

• مصرف برق در برش لیزری ورق آلومینیوم نسبت به سایر روش ها بیشتر است. هزینه های اضافی نیز در صورت نیاز برای حذف مواد زائد و حفظ کیفیت برش بالا بوجود خواهند آمد.

• باید اقدامات ایمنی صحیح برای محافظت از کارکنان انجام شود. ممکن است استفاده از تجهیزات ایمنی مانند عینک و تهویه لازم باشد. زیرا این فرایند می تواند دود و گرد و غبار و همچنین گازهای مضر تولید نماید.

علی رغم مشکلات برش کاری لیزری ورق آلومینیوم، این فلز بسیار زیباست و انعطاف پذیری بالایی دارد و به همین خاطر در بسیاری از صنایع از آن استفاده می گردد.

اما گروه سروسازه با وجود تمام این موارد و با داشتن نمونه کارهای بسیار حرفه ای و تمیز از برش لیزری ورق آلومینیوم، آماده همکاری با شما و پذیرش سفارش های شماست. شرکت ما قادر است برش های با کیفیتی روی ورق های آلومینیومی با ضخامت های 0.5 تا 10 میلیمتر ایجاد نماید.

هزینه برش لیزری ورق آلومینیوم بر اساس متراژ برش محاسبه می گردد و زمان تحویل آن بسته به حجم سفارش بین 1 تا 7 روز خواهد بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه برش لیزری ورق آلومینیوم، با ما تماس بگیرید.

برش لیزری ورق آلومینیوم تا چه ضخامتی انجام می شود؟

برای برش لیزری قبل از هرچیزی باید نوع ورق فلزی که قصد برش آن را دارید و همچنین ضخامت دقیق آن را مشخص کنید. چراکه برش لیزری فلزات مختلف با ضخامت های مختلف با یکدیگر متفاوت است و هرکدام نیاز به دستگاه خاصی دارند.

شرکت سروسازه آماده خدمت رسانی به شما برای برش لیزری انواع فلزات مثل برنج، مس، استیل، آهن و آلومینیوم است. همچنین این شرکت امکان برش لیزری ورق آلومینیوم تا ضخامت میلی متر را دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید:

02166155094

09122870188

09022896488

نمونه برش لیزری ورق آلومینیوم
نمونه برش لیزری ورق آلومینیوم
فهرست
×

سلام.

جهت برقراری ارتباط می توانید با شماره تلفن 02166155094 تماس حاصل فرمایید.

یا بر روی پشتیبانی کلیک فرمایید.

×