loading

برش لیزری ورق استیل سرو سازه لیزر

استیل آلیاژی از آهن است و براساس خواص مکانیکی مانند شکل پذیری، جوش و سختی، آلیاژ های دیگری نیز با آن ترکیب می شوند. هرچه مقدار کربن در این آلیاژ بیشتر باشد، مقاومت و سختی آن افزایش پیدا کرده و از شکل پذیری آن کاسته می شود.

کاربرد فراوان ورق استیل در صنعت، نیاز به برش این فلز را افزایش داده است. از این رو روش های متعددی برای برش ورق استیل بوجود آمدند که عبارتند از برش لیزر ورق استیل، قیچی های برش ورق استیل، اره مخصوص رومیزی و انواع فارسی بر ها. یکی از این روش ها برش لیزری ورق استیل است که مزایا و محدودیت های خاص خود را دارد و به همین جهت یک صنعت جداگانه به خود اختصاص داده است.

برش لیزری یک فرآیند خیلی سریع نیست، زیرا روی فولاد نرم معمولاً یک فرایند سوزاندن ایجاد می نماید که از گرمای شدید پرتو متمرکز لیزر، به جای شعله پیش گرمایش استفاده می کند. بنابراین، سرعت برش با سرعت واکنش شیمیایی بین آهن و اکسیژن محدود می گردد. لیزر یک فرایند بسیار دقیق است، زیرا یک عرض بسیار کم باریک ایجاد می کند و بنابراین می تواند خطوط بسیار دقیق و سوراخ های کوچک را به طور دقیق برش دهد. معمولاً کیفیت لبه ها در این روش برش بسیار خوب هستند. در روش برش لیزری ورق استیل، لبه ها دارای دندانه های بسیار کوچک و خطوط تاخیری، لبه های بسیار مربع شکل و بدون هیچ گونه خط و خشی می باشند.

یکی از خدمات شرکت سروسازه لیزر برش لیزری ورق استیل است که با دقت و کیفیت بی همتایی انجام می گیرد. شرکت سروسازه لیزر از دستگاه های برش لیزری CO2 و فایبر بهره می گیرد و می تواند ورق های استیل با ضخامت 0.5 تا 20 میلیمتر را با کیفیت بالا و در انواع طرح های پیچیده برش بزند.

فرآیند برش لیزری ورق استیل

انواع ورق استیل

استیل آلیاژی از ترکیب آهن و کربن است و انواع مختلفی دارد.
مانند: ضد آتش ـ ضد زنگ ـ براق ـ آیینه ای ـ خش دار و… که برش لیزری قابلیت انجام روی
همه ی آنها را دارد.

فرآیند برش لیزری ورق استیل

پرتو لیزر با تحریک یک ماده لیزر توسط تخلیه های الکتریکی یا لامپ ها در یک محفظه بسته تولید می شود. سپس، پرتو با استفاده از یک آینه جزئی منعکس می گردد، تا زمانی که به انرژی کافی برای خروج به عنوان یک جریان نور منسجم تک رنگ دست یابد.

برای اینکه بتوانید برش را از جایی غیر از لبه شروع کنید، قبل از هر برش یک سوراخ ایجاد می شود. معمولاً یک پرتوی لیزری پالس با قدرت بالا به آرامی در مواد سوراخ ایجاد می نماید. برای مثال برای فولاد ضد زنگ یا استیل با ضخامت 13 میلی متر، فرآیند سوراخ کردن 5 تا 15 ثانیه طول می کشد.

در فرآیند برش لیزری ورق استیل، قسمتی از ماده که بریده می شود، توسط فشار گاز از روی جسم پاک می گردد تا ورق با کیفیت عالی و بسیار صاف بریده شود. گاز کمکی در این فرآیند نیتروژن یا اکسیژن است. اگر از اکسیژن به عنوان گاز کمکی بهره گرفته شود، انرژی حاصل از سوختن ماده به کمک آن می آید و امکان برش سریعتر سطوح با ضخامت بیشتر را فرآهم می نماید. اما کیفیت برش نسبت به روش استفاده از گاز نیتروژن پایین تر خواهد بود.

فاکتورهایی مانند توان دستگاه، گاز کمکی مورد نیاز و پارامتر های برش، بر اساس جنس ورق استیل و ضخامت آن تعیین می شوند. همچنین در این روش فرآیند پلیسه گیری حذف شده است. از اینرو ضایعات ورق کاهش می یابد.

شرکت سروسازه لیزر با بهره گیری از تکنولوژی پیشرفته و بی نظیر و همچنین به کارگیری جدیدترین دستگاه ها قادر است با حذف محدودیت های روش های برش سنتی، طرح‌ها و ایده‌های پیچیده پروژه‌های صنعتی شما را با سرعت هرچه تمام‌تر و کیفیتی بالاتر اجرا نماید.

مزایای برش لیزری استیل

از سری دلایل محبوبیت برش لیزری که در صنعت های مختلف در حال افزایش است موارد زیر می باشد.

1- بسیار به صرفه و اقتصادی می باشد.

برش لیزر به خصوص در سفارشات با تعداد بالا مقرون به صرفه تر است.

2- برش ها بسیار دقیق – صاف و یکدست هستند.

تنها روش ایجاد طرح بر روی ورق های استیل با دقت بالا و ایجاد طرح های زیبا و پیچیده. علت آن نیز دخیل نبودن نیروی انسانی و انجام کار به طور اتوماتیک و با سیستم و دستگاه های پیشرفته و به روز می باشد.

3- با سرعت بالا انجام می شود.

در این روش به علت سیستماتیک بودن کار سرعت برش بسیار بالا و با بهترین عملکرد می باشد.

4- با کمترین صدا و آلودگی صوتی صورت می گیرد.

5- امکان ساخت ابزار و قطعات با طرح های شلوغ و پیچیده و ظریف را دارد.

6- کاهش آلودگی قطعه کار

ضایعات در برش به حداکثر حد خود می رسند. برش لیزری دغدغه ی صنعت های مختلف برای کم شدن ضایعات را به حداقل رسانده است. و در نتیجه کم شدن هزینه های آن را در پی دارد.

7- نگهداری آسان ورق زیر دستگاه برش

8- کاهش احتمال تاب خوردن مواد در حین برش

9- امکان برش انواع ورق های استیل که برش آنها با روش های سنتی غیر ممکن است

مزایای برش لیزری استیل

برش ورق استیل به روش پلاسما

این برش به وسیله دستگاهی انجام می شود که با آن می توان ابزار آلات با ضخامت بالا را برش داد.
که این عمل با حرارت زیاد – قدرت نیروی برق و توسط نیروی پلاسما (که گازی نجیب است) انجام می شود.
در روش پلاسما به حدی حرارت زیاد می شود که باعث ذوب شدن سطح برش خورده می شود ولی هوایی که در حین برش دادن تولید می شود باعث می شود خللی در کار پیش نیاید و ادامه روند برش بدون هیچ مشکلی صورت می گیرد.

برش ورق استیل به روش پلاسما
برش استیل با لیزری

برش استیل با لیزری

عملکرد آن بدین صورت است که جریان لیزر با ایجاد یک سوراخ بر روی سطح ورق که بسیار ریز است آغاز می شود و سپس شروع به برش طبق الگوی داده شده می کند.

برش ورق استیل به روش واترجت

دستگاه برش با آب یا (برش واترجت) کار برش مواد را با فشار زیاد آب انجام می دهد. ساز و کار واترجت این گونه است که یک پمپ بسیار قوی آب را با فشار زیاد به داخل یک نازل با قطر خیلی کم هدایت میکند و برش صورت می گیرد.

 

شرکت سروسازه لیزر با بیش از 13 سال تجربه در زمینه برش لیزری انواع ورق های استیل آماده همکاری باشماست. این شرکت طرح های پیچیده شما را با بالاترین دقت و کیفیت و همچنین هزینه کم در فاصله زمانی بین 1 تا 7 روز، روی ورق های استیل برش می دهد.
برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با مهندسین با تجربه شرکت سروسازه لیزر، با ما تماس بگیرید.

برای سفارش برش لیزری ورق استیل کلیک نمایید

برای سفارش برش لیزری ورق استیل کلیک نمایید

North America

Address: Some address in some place Tel: +1800-123456

    خانهخدمات ارسال نقشهتماسدانشنامه