خم کاری فلزات

خم کاری فلزات

شرکت سروسازه ارائه دهنده خدمات برش لیزری انواع فلزات با ضخامت های مختلف و لوله و پروفیل است. همچنین انواع خدمات خم کاری و فرم دهی فلزات را نیز انجام می دهد. سروسازه یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین شرکت ها در زمینه فروش انواع ورق آهن و ساخت قطعات صنعتی و دکوراتیو است.خم کاری ورق آهن، فلزات، لوله و پروفیل در ساخت قطعات صنعتی، دکوراتیو و … بسیار کاربرد دارد. با ما همراه باشید تا شما را بیشتر با این حوزه آشنا کنیم.

خم کاری فلزات
خم کاری فلزات
خم کاری فلزات

خم کاری چیست؟

خم کاری فلزات یا Bending همانطور که از نام آن پیداست به خم کردن ورق آهن یا انواع فلزات و تغییر شکل آن ها می گویند. خم فلزات به دوشکل انجام پذیر است، یا به صورت دستی و یا توسط ماشین به صورت دقیق انجام می شود.

در این روش با توجه به سازه مورد نظر، به فلز تحت درجه و شعاع مشخصی فشار وارد می شود و آن را به شکل مورد نیاز در می آورد.

میزان فشاری که به ورق فلز وارد می شود کاملاً بستگی به نوع فلز، ضخامت آن و زاویه مدنظری دارد که می خواهیم به آن شکل دربیاید. به همین خاطر است که این فشار باید دقیق محاسبه شود تا باعث شکستگی و یا ترک خوردگی فلز نشود.

یکی از مسائلی که باید هنگام خم فلزات در نظر داشته باشیم، میزان سختی فلز است. کربن موجود در فلز عامل سختی آن است و هرچه درصد آن بالاتر باشد میزان سختی فلز نیز بیشتر است و برای خم آن نیاز به فشار بیشتری خواهد بود.

خم کاری ورق آهن
خم کاری ورق آهن

خم کاری فلزات چگونه انجام می شود؟

برای انجام خم کاری ورق های فلزی، از دستگاه های مختلفی استفاده می شود. یکی از ماشین های رایج در این صنعت، دستگاه پرس برک است. برای خم کاری، ورق فلزی به روی قطعه ای تو خالی نام سمبه قرار می گیرد و به وسیله اعمال فشار صفحات سنگینی ثابت نگه داشته می شود. به طور معمول مقدار فشار این صفحات و پانچ جداگانه کنترل می شود. سپس ابزار فولادی و سنگین که پانچ نام دارد، با اعمال فشار از بالا، ورق را خم می کند. زاویه خم شدن ورق بستگی به میزان فشار وارد شده توسط پانچ دارد. بنابراین تنظیم میزان فشار پانچ پرس برک باید با دقت انجام شود. شکل نهایی ورق خم شده نیز بستگی به شکل سمبه و پانچ دارد. سمبه و پانچ در یک دستگاه پرس برک طبق شکل قطعه مورد نیاز تغییر می کنند. ممکن است ورق فلزی پس از خم کاری نیاز به پرداخت داشته باشد که توسط دستگاه های مخصوص انجام خواهد شد. همچنین ممکن است لبه های کار به وسیله پرس برک پانچ شوند تا نیاز کمتری به پرداخت داشته باشیم.

خم کاری
خم کاری
خم کاری

خمکاری فلزات با روش ها و دستگاه های مختلفی انجام می شود. اما یکی از روش های رایج خم فلزات، خمکاری با دستگاه یکی از جدیدترین دستگاه ها هم برای برش فلزات و هم برای خمکاری است و بسیار دقیق عمل می کند. ورق فلز مورد نظر با استفاده از صفحاتی برروی سمبه قرار می گیرد و این صفحات کمک می کنند که ورق فلز ثابت و بدون حرکت باقی بماند. سمبه دارای شیارهایی است که فلز مطابق آن و همچنین فشاری که به آن وارد می شود، شکل میگیرد. می توان گفت سمبه حکم قالب را دارد که فلز توسط آن حالت موردنظر را می گیرد.

روش خم کاری فلزات
روش خم کاری فلزات

شرکت سرو سازه لیزر در بخش خم کاری فلزات خود از دو دستگاه پرس برک CNC و پرس برک هیدرولیکی استفاده می نماید. پرس برک CNC برای خم کردن دقیق ورق های نازک تر و قیمتی تر به کار می رود. حال آنکه از دستگاه پرس برک هیدرولیکی برای خم کاری ورق های ضخیم تر استفاده می شود. کاربرد این دستگاه بیشتر در زمینه موارد ساختمانی و صنعتی است. این دو دستگاه در کنار هم توانایی خم کردن ورق های فلزی با ضخامت 0.3 میلیمتر تا 20 میلیمتر را دارند.

طراحی دقیق ورق فلزی برای خم شدن و دقت در بوجود آوردن خم های مورد نظر که توسط گروه حرفه ای شرکت سرو سازه بدست می آید، حاصل 13 سال تجربه در این زمینه است. میزان رضایت مندی مشتریان این شرکت گویای دقت و ظرافت عملکرد مهندسین و تکنسین های ماست. از اینرو، شرکت سرو سازه سعی می کند علاوه بر حفظ کیفیت کار، زمان دریافت سفارش تا تحویل خود را کاهش داده و آن را بر اساس حجم سفارش در فاصله بین 24 ساعت تا 7 روز تحویل مشتری گرامی دهد. لازم به ذکر است هزینه های خم کاری بستگی به تعداد ضربه مورد نیاز و وزن ورق فلزی دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه طراحی و خم کاری ورق فلزی خود با ما تماس بگیرید.

فهرست
×

سلام.

جهت برقراری ارتباط می توانید با شماره تلفن 02166155094 تماس حاصل فرمایید.

یا بر روی پشتیبانی کلیک فرمایید.

×